Akcje, konkursy

„Kozucha Kłamczucha”

W dniu 3 grudnia 2021r. w naszym Przedszkolu gościliśmy artystów Agencji Artystycznej „Arena” z Białegostoku, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie teatralne pt. „Kozucha Kłamczucha”. Spektakl to adaptacja znanej i lubianej baśni autorstwa Janiny Porazińskiej. To zabawna opowieść o niesfornej Kózce, która dla zabawy i własnej wygody kłamała jak najęta. Skłonność do mówienia nieprawdy omal nie doprowadziła jej do zguby. Na szczęście kłamstwo ma krótkie nogi i wszystko dobrze się kończy, oszustwo zostaje wykryte, a krzywdy wynagrodzone. Przedszkolaki natomiast przekonały się jak ważna jest prawdomówność i umiejętność przyznania się do błędu. Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na występ, a po jego zakończeniu nagrodziły aktorów długimi owacjami na stojąco.

„Filcaki wspierają dzieciaki”

„DOBRO… im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Dnia 24 listopada 2021 r. zawitały przedstawicielki Stowarzyszenia Charytatywnego im. Bożeny Stawińskiej „Filcaki wspierają dzieciaki”. Przedszkolaki miały okazje wziąć udział w warsztatach o tej samej nazwie. Dzieci wykonały „Filcowego misia” ze słodziutkim miodzikiem w środku.

„Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym”

„Niech wiedzą mali i duzi, że zdrowie zaczyna się w buzi”

Dnia 07.10.21 r. nasze przedszkole odwiedziły cudowne Pani, które uświadamiały dzieci, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki, na którym Pani demonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Chętne dzieci miały możliwość spróbować szczotkowania. Przedszkolaki miały również za zadanie odgadnąć, które rzeczy są zdrowe dla naszych ząbków a które nie… Oczywiście poradziły sobie z tym znakomicie. Dowiedziały się, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach, a potem należy porządnie wyszorować zęby. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz zestaw: szczoteczkę, kubeczek oraz pastę do zębów.

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone !

„Góra Grosza”

Co roku, w szkołach i przedszkolach, również w naszej placówce, odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

„Zdrowy start w przyszłość – zajęcia z dietetykiem w przedszkolach” w ramach budżetu obywatelskiego

Program ma na celu zwiększyć edukację żywieniową w zakresie prawidłowego żywienia, kształtowania nawyków żywieniowych oraz odpowiedniego doboru produktów spożywczych dzieci w wieku przedszkolnym.Prawidłowe żywienie dzieci ma ogromne znaczenie dla stanu ich zdrowia, także w późniejszym okresie życia. Odpowiednie nawyki żywieniowe, jak i spożywanie żywności nieprzetworzonej, dobrej jakości to szansa na zdrowie i prawidłowy rozwój młodego organizmu. Liczne badania naukowe dowodzą ścisły związek między rodzajem spożywanej żywności, a pracą mózgu oraz ze zdolnościami do uczenia się.