Wycieczka przedszkolaków na spektakl teatralny pt. „Roszpunka”

Dnia 11 kwietnia 2024 r. dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 9 im. Ewy Szelburg-Zarembiny uczestniczyły w spektaklu pt. „Roszpunka” wystawionym w Radomskiej Sali Koncertowej przez Teatr In-Art z Wrocławia. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych dzieci w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa wśród najmłodszych.

Przedszkolaki obejrzały magiczny spektakl teatralny wyreżyserowany przez Kamila Kuldę, który jest adaptacją klasycznego utworu Braci Grimm. Główna bohaterka, młoda dziewczyna odważnie stawiała czoła przeciwnościom losu, przekazując młodym widzom lekcję o sile wewnętrznej, determinacji i odwadze.

Piękna scenografia, gra świateł i muzyka śpiewana na żywo sprawiły, że spektakl bardzo podobał się wszystkim. Dzieci żywo reagowały na przedstawione zdarzenia. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Przedstawienie zostanie na pewno długo w pamięci małych widzów.