🍅🌽🥕🥑ZDROWE JEDZENIE MA ZNACZENIE – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM🍋🍇🍉🍎

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie w ramach programu „Żywienie na wagę zdrowia”  18.11.2022r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Elizę Prasek pracownika Centrum Dietetycznego Naturhouse w Radomiu.

Przedszkolaki podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową.   Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.