Telefon: 48 365 25 91| Email: poczta@pp9.radom.pl

Przedszkole Publiczne Nr 9

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek


 

 

„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała”

 

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.

Z tej okazji, 4 listopada dzieci wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w  quizach, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek, układały „bajkowe” puzzle oraz kolorowały swoje ulubione postacie z bajek. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu mini kino. Przed projekcją bajki każda grupa poznała zasady poprawnego zachowania podczas oglądania seansu. Oczywiście nie obyło się bez popcornu przygotowanego dla każdego przedszkolaka. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym kinie .Wszyscy byli bardzo  zachwyceni przygotowaną niespodzianką .

Skip to content