Telefon: 48 365 25 91| Email: poczta@pp9.radom.pl

Przedszkole Publiczne Nr 9

GÓRA GROSZA


    Podsumowanie akcji „GÓRA GROSZA”      

                                      

W naszym przedszkolu każdego roku prowadzona jest akcja „Góra Grosza”, której koordynatorem w tym roku jest Dorota Jaworska i Ewa Banaszkiewicz a głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, które dostarcza do nas pakiet informacyjny dotyczący akcji jak i jej przebiegu na terenie placówki. W dniach od 26 października 2021 do 31 maja 2022 roku  odbyła się 22 wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom   z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych prawie ośmiu  miesięcy do skarbonki.

Zebraliśmy wspólnie 588,93 zł !!!

Wszystkie pieniążki zostały według instrukcji spakowane i za pomocą poczty przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”

 

Zachęcamy się do włączenia w tegoroczną akcje zbierania groszy.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

 

Skip to content