Dzień PRZEDSZKOLAKA

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce…”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Specjalnie na tą uroczystość przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczających okazji do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Były śpiewy, tańce z balonami, zabawy z chustą animacyjną, quiz o przedszkolu i grupie, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć w foto budce. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad stworzyliśmy wspólnie grupową pracę plastyczną pt.: “Kodeks Przedszkolaka” który dzieci przypieczętowały odbitą w farbie rączką. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku upominki.