🌼PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY🌼

Biedronki i Pszczółki pożegnały dziś Zimę i przywitały Wiosnę:)💐 Z tej okazji zaśpiewały piosenkę, rozwiązywały zagadki od Pani Wiosny, następnie obejrzały teatrzyk pt.:„Maja szuka wiosny” oraz malowały wiosenne kwiaty, także był to dzień pełen wrażeń!

Krasnale i Skrzaty wybrały się w tym dniu do Muzeum Wsi Radomskiej. Uczestniczyły w warsztatach wykonania marzanny. Pracownicy muzeum najpierw opowiedzieli dzieciom o tym, kim jest Marzanna, o związanych z nią zwyczajach i obyczajach, a potem pomogli w przygotowaniu Marzanny. Zimę pożegnały wrzucając do rzeki wykonaną przez siebie Moranę.

Zdobywcy, Smerfy, Odkrywcy i Tropiciele Wiosnę powitali w Puszczy Kozienickiej, uczestnicząc w ścieżce dydaktycznej „Królewskie Źródła”. Wędrując po ścieżce dzieci zobaczyły wiekowe drzewostany w rezerwacie przyrody, podziwiały malowniczą rzekę Zagożdżonkę, zobaczyły ślady żerowania bobrów, sarny, usłyszały wiosenne werble dzięcioła. Wycieczka zakończyła się pochodem z wiosennym Gaikiem, który dzieci przywiozły do przedszkola.

Exif_JPEG_420