Telefon: 48 365 25 91| Email: poczta@pp9.radom.pl

Przedszkole Publiczne Nr 9

Akademie z okazji pożegnania Przedszkola


Wiktor Hugo powiedział: „Życie składa się z powitań i pożegnań….”.

Dla najstarszych dzieci z naszego Przedszkola bieżący rok to rok pożegnania ze swoimi paniami, kolegami i koleżankami. Kilka lat temu dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg Przedszkola, pełne obaw, ale i ciekawości. Teraz opuszczają przedszkolne mury dojrzałe o lata doświadczeń, gotowe do rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu. 

Zakończenie przedszkola to moment, który szczególnie zasługuje na to, aby uczcić go uroczystymi akademiami. I właśnie takie akademie odbyły się 14 czerwca 2021r. w grupie „Tropicieli” i 15 czerwca 2021r. w grupie „Odkrywców”. 

W obu grupach, program artystyczny rozpoczynał się staropolskim tańcem – polonezem. Następnie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, tematycznie związane z pożegnaniem przedszkola. Na koniec zaśpiewały wakacyjną piosenkę i zaprezentowały nowoczesny taniec. Nie zabrakło łez wzruszeń. Przybyli na akademie goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Pożegnania zawsze są trudne, lecz są znakiem, że zaczyna się coś nowego. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach – życzymy Wam drogie sześciolatki wielu sukcesów, fantastycznych przyjaciół, aby każdy dzień spędzony w szkole był wspaniałą przygodą. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Powodzenia! 

 

Skip to content