Teatrzyk kukiełkowy Smerfów

Teatrzyk dla dzieci jest magiczny. Przenosi nas do innego, niezwykłego świata oderwanego od rzeczywistości. Teatr to nasza wyobraźnia i nasze odczucia. Niezależnie od wieku nasze serca uwielbiają dryfować po falach wyobraźni w świecie fantazji i pięknych przygód. Każda dziewczynka, choć przez chwilę może stać się piękną, długowłosą księżniczką, uwięzioną w wieży zamku przez złego smoka, a każdy mały chłopiec może być jej wybawicielem i rycerskim orędownikiem.
Zajęcia dydaktyczne, których tematem był teatr, zainspirowały dzieci z grupy Smerfów do wykonania na zajęciach plastycznych kukiełek do własnego teatrzyku. Przedszkolaki mogły się wcielić w rolę biernego widza, ale również reżysera i aktora spektaklu, co sprawiło im wiele radości i wspanialej zabawy.