Pierwszy Dzień Wiosny

Zbliża się początek wiosny, najpiękniejszej z pór roku. Mimo, iż Pierwszy Dzień Wiosny przypada 21 marca, to nasze Przedszkolaki witały Panią Wiosnę już w piątek, 19 marca 2021r. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, Przedszkolaki ubrane były na zielono. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia teatrzyku cieni przygotowanego przez nauczycielki pt. „Do widzenia, bałwanku”. Przedstawienie bardzo spodobało się dziecięcej publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Było też wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej oraz wiosenne prace plastyczne wykonane przez starszaki. Mimo wielu atrakcji, najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było odwiedzenie przedszkolaków przez Panią Wiosnę, która obdarowała wszystkich kwiatami. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.