Telefon: 48 365 25 91| Email: poczta@pp9.radom.pl

Przedszkole Publiczne Nr 9

Dzień Kolorowej Skarpetki w naszym Przedszkolu


21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zbieżność z Pierwszym Dniem Wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. W rzeczywistości liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA osób chorych na zespół Downa, stąd data 21.03. Ten wyjątkowy dzień świętujemy poprzez Dzień Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Zakładanie ich nie do pary, sprawia, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu.

Aby okazać swoje wsparcie tej inicjatywie, 19 marca przygotowaliśmy i ozdobiliśmy skarpetki z papieru, które z dumą zaprezentowaliśmy na ogrodzeniu naszego Przedszkola, aby przypominały nie tylko przedszkolakom, ale też przechodniom o tym wyjątkowym święcie.

 

Skip to content